Dňa 19.6.2024 sa Materskej škole Sídlisko 1. mája uskutočnila zdravotno-športová akcia- Malý zdravotník za prítomnosti detí z 8 MŠ.

Cieľom podujatia bolo overiť si vedomosti o ochrane zdravia, ako sa správne zachovať v nebezpečných situáciach, ako zavolať pomoc, pomenovali časti ľudského tela a určili ich význam, roztriedili zdravé a nezdravé potraviny a za pomoci pracovníčok SČK vo Vranove nad Topľou si vyskúšali na nafukovacom modely, ako sa poskytuje umelé dýchanie. Jednotlivé aktivity boli popretkávané športovými stanovišťami, kde si deti precvičili svoju šikovnosť.

Podujatie prišla podporiť aj vedúca OŠ RNDr. V.Novikmecová. V závere odmenila súťažiacich a vyslovila prosbu, aby deti svoje vedomosti používali pri ochrane zdravia svojho ale aj iných, keď to budú potrebovať.