Takmer všetko v našom živote, teda aj v živote našej školy má svoje prvýkrát. Bolo tak tomu aj 18.6.2024, kedy sa uskutočnil prvý ročník detskej športovej olympiády. Týmto podujatím  sme si chceli pripomenúť, aký je dôležitý  šport v živote našich detí. Šport prináša emócie, pocit víťazstva, radosť z pohybu, spoluprácu a fair play.

Tak ako na skutočnej olympiáde ani u nás nechýbal olympijský oheň, olympijská vlajka, hymna, sľub súťažiacich. Deti svoju zdatnosť dokazovali počas celého týždňa v rôznych disciplínach, ktoré pre nich pripravili ich učiteľky. Spolupráca, povzbudzovanie, úsmev a radosť na tvárach všetkých, boli tie najkrajšie ceny, ktoré sa dali získať.

V duchu výroku Coubertina : „Na olympijských hrách nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa.“ sa víťazmi stali všetci. Každé dieťa dostalo medailu a diplom.

Tešíme sa na druhý ročník Detskej športovej olympiády v roku 2025.